KONST / Litografier / Färglitografi 13292449
nr 1329 2449
Yasse Tabuchi
(1921-2009), Frankrike
Färglitografi, Signerad, numrerad 50/60, daterad -68. Motivet: ca 37x46 cm. Bladets mått: 49x65 cm
Yasse Tabuchi, fransk bildkonstnär född i Japan 1921, död 2009.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 25 maj 2020
kl 19:48:47
25/5 19:43:47
Yasse Tabuchi
Läs mer om Yasse Tabuchi